Локо Горна Оряховица победи на свой терен Созопол

Оспорваният мач завърши с 4:3

Локомотив Горна Оряховица победи на свой терен Созопол с 4:3, в среща от 3-я кръг на Б група. Мачът беше изключително ожесточен и силите почти през цялото време бяха изравнени. В 3-тата минута горнооряховчани реализираха успешна дузпа. Тя бе отсъдена заради игра с ръка на Михаил Георгиев. Голмайстор бе Антоний Балъков. Резултатът в 26-та минута изравни новото попълнение в созополския тим Тихомир Кънев, който е бившия централен нападател на Локо Горна. В 28-та минута железничарите отново поведоха след попадение на Янаки Смирнов 2:1. Централният защитник на Созопол Ивайло Русев вкара гол с глава в 33-та минута и резултата за пореден път бе изравнен – 2:2. След този гол напрежението на терена и по трибуните се нажежежи още повече и резултата до края на първото полувреме остана непроменен.

В 68-та минута Локомотив за трети път поведоха с гол на Янаки Смирнов. 2000-те зрители изпаднаха в екстаз от неговия точен изтрес на 20 метра от вратата. Автогол на Атанас Димитров доведе до 3:3. Малко след това започна да вали дъжд, който затрудни допълнително силно оспорваната игра. Всико изглеждаше решено, когато в 89-та минута Илия Карапетров закова последния гол в мача и крайния резултат стана 4:3.