Velikotarnovoutrе

Галина Георгиева

Спря да бие едно голямо "виолетово" сърце

Два червени картона бяха дадени

Дългоочакваният мач между Локомотив Горна Оряховица и ЦСКА започна в 14:30 часа с едноминутно мълчание в памет на бившия виолетов футболист Ивайло Димитров - Руския. Хилядите фенове дошли да подрепят любимите си отбори сведоха глава и показаха уважението си към играчът пратил "Етър 1924" на първото място в "Б" група.

Оконачателният резултат е в полза на домакините, които победиха с 3:2. Феновете на ЦСКА бяха снабдени по традиция с бомби и факли, като при всеки гол палеха част от пиротехниката. Охраната на няколко пъти предупреждаваше запалянковците на ЦСКА. Горнооряховчани също не им оставаха длъжни и показваха огромната любов към отбора си.

Резултатът в мача бе открит от капитана на ЦСКА Серджиу Буш чрез дузпа, но в края на първото полувреме железничарите изравниха чрез попадение на Александър Горанов. След почивката Иван Божилов вкара втория гол за червените и всичко изглеждаше предрешено, когато в последните 10 минути локомотивци объркаха плановете на футболисите на Стойчо Младенов. В 82-ра минута Николай Иванов изравни резултата, а в 88-ма - Иван Пенев реализира решаващия гол.

Два червени картона, по един за армейците и железничарите /Дани Бончев/, бяха раздадени в мача.