Константин Маршавелов грабна победата на "Писта Велико Търново"

Шампионът в група „Макси“ за 2014-та Константин Маршавелов (KA-2 Рейсинг Тийм ) с Mitsubishi Lancer Evo 10, спечели безпроблемно първия кръг от републиканския шампионат по автомобилизъм на затворен маршрут - "Писта Велико Търново". Втори остана Румен Дунев (Дунев Рейсинг), предаде Дарик. В първия манш от днешното състезание Маршавелов финишира на 33.560 секунди пред основния си и единствен конкурент днес – Румен Дунев (Дунев Рейсинг, Mitsubishi Lancer Evo 9). Във втория манш пилотът на KA-2 Рейсинг Тийм стартира зад Румен Дунев, но още в първата обиколка успя да го изпревари и да задържи позицията си до края на състезанието. Проблеми с двигателя не позволиха на Пламен Камбуров да стартира през днешния ден. Грижи със стартирането на автомобила на Илия Царски и закъснение за старта пък не позволиха на панагюреца да се състезава в днешния ден. Въпреки че Константин Маршавелов и Румен Дунев се застъпиха за него, комисарите решиха да спазят спортния правилник и не му позволиха да се състезава. „Състезанието мина чудесно. Нямаше много конкуренция и общо взето карахме за публиката“, бяха първите думи на шампиона след спечелената победа. Представителят на клуба- домакин Тодор Тодоров се класира втори в Серия Спорт, където се състезаваха автомобили до 1600 кубически сантиметра. Невероятен малшанс удари пилотът на “Етър Рейсинг Тим” във втория манш. Лясковчанинът бе най-бърз в квалификациите, в първия манш и почти до края на втория. Тогава счупи бобина на своя “Фолксваген Поло” и изостана, но все пак успя да завърши трети в манша. Победител стана Слави Рупчев с ВАЗ 2105, който успя да запише и най-бързата обиколка в серията, трети в крайното класиране е Димитър Пенчев със “Ситроен Саксо”. През уикенда Тодоров имаше ядове и със състезателните си номера. В събота той бе докладван на спортните комисари, че използва номера, които не отговарят на стандартите за пистовия шампионат, за което го грозеше изпращане на последна позиция в стартовата решетка. В крайна сметка обаче обясни, че му е липсвало черно фолио, върху което да залепи цифрите и буквите, с които е разполагал преди старта и комисарите го оставиха на пол позишън в серията.

В серия Туринг, коли от 1600 до 2000 куб. см., продължи доминацията на Ангел Григорчев с “Рено Клио”. Шампионът не даде шансове на конкуренцията и въпреки че на моменти Стоян Апостолов и Станислав Паришков му дишаха във врата, завърши отново първи, доминирайки във всички етапи от борбата. Шести в групата е великотърновецът Емил Денев от СК “Мегапорт”, който по традиция кара писта само пред своя публика в старата столица. Отборен победител стана АСК “Елена Тийм”, който разчиташе на три автомобила, донесли по първо и второ място в индивидуалните подреждания.