Младежкият отбор „Вокс попули“ спечели тазгодишния турнир „За купата на кмета“ в Стражица

04-05-2015, 03:00

Община Стражица

Velikotarnovoutre

Девет дни продължи традиционния турнир

Младежкия отбор VOX POPULI спечели тази година общинския спортен турнир „За купата на кмета“, като финалният мач се състоя между тях и отбора на военослужащите от Поделение 28 130 на 30 април в Стражица. Играта между двата отбора бе много оспорвана. Във футболната надпревара двата отбора завършиха с равен резултат 1:1, но решаващ за носителя на купата се оказа хандбалния двубой между отборите, който завърши 24:18 в полза на VOX POPULI.

Традиционният турнир продължи девет дни, като в него взеха участие общо шест аматьорски отбора от община Стражица в две дисциплини - футбол и хандбал. На малкия финал се класира отбора на служителите от РУП- Стражица в оспорвана игра с младежкия „Ню фейс“. Полицаите се класираха на почетното трето място след резултат 3:3 във футболен мач и с победа от 21: 14 в дисциплината  хандбал . Четвъртото място завоюваха NEW FACE, спечелвайки грамота и медали. Пета позиция зае едва с една победа в турнира отбора на общинарите, а на шесто място се класира младежкия отбор. „Тангра“ . Заместинкъ- кметът на Общината Стефан Иванов връчи наградите и медалите на отборите, спечелили пето и шесто място. Кметът на Стражица инж. Детелина Борисова връчи купите и медалите на призьорите от първо до четвърто място. Бяха раздадени и индивидуални награди. За най-добър вратар бе класиран Йордан Кръстев от отбора на Поделение 28130, награда за най-добър състезател получи Георги Маринов от VOX POPULI, приз за най-опитен състезател получи Рашко Рашков от отбора на полицейския тим, а награда за най- полезен състезател бе връчена на Светлозар Димитров.