СК „Зоки” с 34 купи от World Dance Masters 2015

29-05-2015, 06:00

личен архив

Това е най-големият успех на клуба от 24 години

Най-големия си успех постигна Спортен клуб „ЗОКИ” – Велико Търново за 24 годишното му съществуване.  Клубът спечели 34 купи от World Dance Masters 2015. Над 5 700 участника от 4 континента се състезаваха тази година в най-пристижния в света танцов шампионат, до който бяха допуснати 1 200 танца след квалификации в 10 страни, от които международното жури избра финалистите от 57 000 участници. Повечето състезатели участваха от името на престижни световни танцови и балетни училища и академии и това беше поводът да се разделят танците на Лига А и Лига В.

Спортен клуб „Зоки”- Велико Търново участва с 33 състезатели на възраст от 6 до 23 години и спечели 34 купи, като няма дете от клуба, което да не се е качило на почетното първо място. 11 от танцьорите станаха световни шампиони със солата си в различните стилове и  възрасти. Трикратен световен шампион стана 7- годишният Дони Петров от СОУ”Ангел Каралийчев” в стиловете Модерн и Нешънъл Фолклорик и в дует с Елия Стоянова в стил Оупън. Другите Световни шампиони са Гала Захариева, която се пребори в конкуренцията в лига А със соло в стил Акро денс. Гала Захариева стана и вицесветовна шампионка със солото си  в най-силната група Модерн юноши лига А, а на трето място в същата група се класира Камелия Къндева. Световна шампионка в най-малката възраст стана  Преслава Драгомирова в стил Оупън. Във възраст 8-11 години световни шампиони станаха – Леонора Петкова соло в стил Лирикъл, Ралица Стойчева соло в стил Нешънъл Фолклорик, дуетът Кристофър-Александър Петров и Ина Матеева в стил Джаз, като същият дует спечели и трето място в стил Нешънъл Фолклорик. При сеньорите на първо място се класира Ангелина Галунска със соло в стил Нешънъл Фолк