Свищовските хокеисти трети на турнира за Купата на ректора на НСА

03-06-2015, 12:21

СК "Дунав"

Класирането им донесе точки и за ранг листата

Трето място завоюваха 12- годишните свищовски хокеисти в престижния международния турнир „Купа на ректора на НСА „В.Левски” – София. VІІІ издание на турнира се проведе на стадиона за хокей на трева в Националната спортна академия, като участие взеха 10 отбора, включително и два от Република Сърбия. Спортен клуб по хокей на трева „Дунав” – Свищов  реализира победи с 3:2 „Академик плюс” – София, с 8:2 надделя над СКХТ „Крам комплекс” – София, победи с 8:0 и СКХТ „Алеко” – София. Свищовлии загубиха минимално с 1:2 от отбора на БАСК - I – Белград. По регламент на втория ден трябваше да се играе малък финал за 3 и 4 място. След победа с 5:2 над БАСК – II – Белград Спортен клуб „Дунав” зае III-то място в крайното класиране. Купата за трето място и бронзовите медали бяха връчени от проф.д-р Пенчо Гешев – ректор на Националната спортна академия „Васил Левски”. Мениджър и треньор на отбора бяха д-р Николай Марков и Радослав Радков.
Турнирът е включен в спортния календар на Българската федерация по хокей на трева и носи точки за ранг листата.