Свищовски каратист спечели единствения за страната ни сребърен медал на Балканиада

14-06-2015, 06:00

община свищов

Мария Христова

Мартин Златев стана вицебалкански шампион за 2015 г.

С вицешампионска титла и бронзови медали се завърнаха състезателите на ГКК „Алеко” от 20-то Балканско първенство по карате за деца и младша възраст, което се проведе в република Черна гора. Включилите се в надпреварата над 1000 състезатели от всички балкански държави се бориха за шампионските титли в дисциплините ката и кумите, индивидуално и отборно. България зае седмо място в крайното класиране с 2 златни, 1 сребърен и 4 бронзови медала. Част от заслугите за националния ни отбор се дължат на свищовските каратисти, завоювали места в състава на българския тим – Мартин Златев, Кристина Цветанова, Мая Александрова, Ева Миланова и Аспарух Мидов, както и състезателят Лорен Босилков от КК „Белене”. Единственият сребърен медал за страната ни от Балканиада по карате спечели Мартин Златев. Свищовският състезател се справи отлично срещу силната конкуренция при надпреварата в дисциплината кумите и стана вицебалкански шампион за 2015 г. Бронзови медали за България в дисциплината отборно ката донесоха момичетата на ГКК „Алеко” – Кристина Цветанова, Мая Александрова и Ева Миланова.