Учениците от СУПЦ - Овча могила са отново победители в зонален турнир за деца в риск

17-05-2016, 15:32

Община Свищов

Velikotarnovoutre

Зонален турнир за деца в риск се проведе в спортен комплекс „Дечко Стефанов“ в Търговище. Право на участие имаха физически здрави деца от специализирани институции за отглеждане и възпитание на деца,  лишени от родителски грижи. Състезаваха се по спортовете: лека атлетика, баскетбол, футбол на малки вратички.

В Зоналният турнир участваха свищовнските клубове “Широко сърце”, техните филиали, Домовете за деца в риск и Центровете за настаняване от семеен тип както следва: ДДЛРГ"Пеню и Мария Велкови" - гр.Велико Търново; ДДЛРГ-Стражица; ДДЛРГ "Христо Смирненски"-с.Балван; ВУИ "Никола Вапцаров"- с.Завет; ЦНСТ 1 и 2 - В.Търново; ДДЛРГ "Димчо Дебелянов"-Силистра; ЦНСТ 1 и 2-Разград;  КСУ”Детелина”-  Шумен; ЦНСТ –Кайнараджа; ЦНСТ - с. Малък Преславец; СУПЦ - с.Овча могила; ЦНСТ –Търговище; ЦНСТ – Попово и SOS - В.Търново.

В комплексното класиране отборът на СУПЦ - с. Овча могила отново беше на върха със завоюваното  първо място в комплексното класиране със спечелените 12 - медала, от които 6 - златни, 2 -сребърни и 4 бронзови, съобщава от общинския пресцентър в Свищов.

Както винаги Кемрян Павлов Павлов и Славина Александрова Пенева завоюваха първото място на леката атлетика. Освен тях, в баскетбола добри прояви имаха Стоянка Данаилова Григорова, Гюлсерен Валентинова Атанасова, Габриела Добрева Димитрова, Игор Маринов Григоров и Мирослав Марусев Георгиев.