Наградиха финалистите от „Ученически игри - 2016”

17-06-2016, 08:37

община Горна Оряховица

В надпреварата се включиха 90 отбора с 868 състезатели по 8 вида спорт

Шест отборни и четири индивидуални отличия бяха връчени на днешната церемония по награждаване на финалистите от „Ученически игри - 2016” в Горна Оряховица. Тази година в надпреварата се включиха 90 отбора с 868 състезатели по 8 вида спорт, разпределени в три възрастови групи. Наградите на победителите бяха връчени от заместник-кмета Йорданка Кушева, поздрави младите спортисти и техните учители, извели ги до победа и им пожела весела ваканция.

С плакети бяха отличени: отборът по баскетбол момчета V-VІІ клас при ОУ „Св. св. Кирил и Методий”, класирал се на трето място; отборът по хандбал момчета V-VІІ клас при СОУ „Георги Измирлиев”, класирал се на първо място; отборът хандбал юноши VІІІ-Х клас при ПГЛПИ „Атанас Буров”, заел също първо място; отборът по хандбал юноши ХІ-ХІІ клас при ПГЕЕ „М. В. Ломоносов”, класирал се на първо място, отборът по бадминтон девойки VІІІ – Х клас от ПГЛПИ „Атанас Буров”, заел второ място и отборът по тенис на маса девойки VІІІ – Х клас при СОУ „Вичо Грънчаров”, заел трето място.

Връчени бяха и четири индивидуални награди. Силвия Кушева-баскетбол бе отличена като най-добър реализатор на първенството със 149 точки. Призът за най-добър състезател на игрите по бадминтон получи Христомира Поповска, заела първо място в индивидуалното първенство. За голмайстори на игрите бяха отличени хандбалистите Николай Генов и Владислав Йоргов с по 39 гола.

Благодарност за отличната си работа с децата организаторите изразиха към преподавателите по физическо възпитание и спорт Мариета Чолакова от СОУ „Георги Измирлиев”, Митко Тончев от СОУ „Вичо Грънчаров”, Маринела Агаларева от ОУ „Св. св. Кирил и Методий” - Поликраище, Искра Благинова от ПГЕЕ „М. В. Ломоносов” и Илияна Якова от ПГЛПИ „Атанас Буров”, класирала два отбора финалисти - по хандбал юноши и бадминтон – девойки.

Организаторите декларираха своята благодарност и към директорите на училищата за съдействието, на Община горна Оряховица за финансирането и създадените добри условия за ученически спорт, на ОП „Младежки дейности, спортни имоти и прояви”, на треньорите по различни спортове и ХК „Раховец – 2008” за организацията на всички етапи от ученическите игри.