Банско и Етър завършиха без голове - 0:0

„Банско” и „Етър” завършиха 0:0 в първия кръг на Втора лига в равностоен мач на стадион „Свети Петър”. Двубоят бе равностоен с много атаки към двете врати, но неособено качествен и с доста остри стълкновения, съобщиха от футболния клуб в старата столица. Над всички бяха двамата вратари Абди Абдиков и Кирил Акалски, които опазиха мрежите си сухи.

Първата възможност бе за домакините – в 8-ата минута Хаджиниколов би от фаул и Фикиин отблизо стреля над вратата. Етърци отговориха с два удара на Петър Димитров и Цветков, спасени от вратаря Акалски. Не липсваха остри влизания, които реферът ожълти с няколко картона. В 32-ата минута  Лечов с глава след центриране би над вратата. За гостите пък центриране на Мицаков бе майсторски избито от Абдиков, топката отиде на левия фланг до Мартин Николов, който би до гредата. В ответната атака удар на Варсанов бе уловен от Акалски.

Най-чистото положение за „Банско” бе в 45-ата минута, когато  Зайденов стреля остро, но вратарят Кирил Акалски изби. В добавеното време пък удар на Пепи Димитров бе избит от Абдиков. По едно положение имаше и в началото на втората част. Първо Християн Василев от воле стреля опасно в ъгъла, но Акалски майсторски спаси, а после Чавдар Ивайлов стреля опасно, но след рикошет топката мина до гредата в корнер.

Джихат Кямил влезе на мястото на Тодоров, а Гуидо Абаян – на Иван Петков. В последните 20  минути „Етър” натисна и потърси победен гол. Петър Димитров бе изведен от Цветков и стреля находчиво в обратния ъгъл, но топката мина до гредата. После Демона стреля остро от средна дистанция, но топката профуча край гредата. В 79-ата минута Кямил от много добра позиция би във вратаря, а две минути преди края дълъг рейд на Цветков завърши с удар, уловен от вратаря. Абдиков до края се намесваше сигурно и мачът завърши без голове.

"Етър": Акалски, Мицаков, Скерлев, Симеон Иванов, Николов, Ст. Генчев, Ивайлов (90+1 Явор Гетмев), Цветков, Цв. Тодоров (46 Кямил), Петър Димитров, Иван Петков (65 Абаян).