„Локо” постигна равенство с „Черно море”

15-08-2016, 10:57

община Горна Оряховица

Мария Христова

Гостите доиграха мача с 10 души

Второ равенство направи горнооряховският „Локомотив” в третия кръг на Първа лига. Железничарите стигнаха до 2:2 със сочения за фаворит „Черно море”, воден от Георги Иванов – Гонзо.
„Локо”, който беше символичен домакин в тази среща, поведе с два гола, но не успя да стигне до първата си победа в елита. В 38-мата минута Красен Трифонов бе оставен непокрит в наказателното поле и се разписа с глава, след като засече центриране отдясно на Желев.
В 64-та минута Ангел Червенков направи първа смяна. Излезе Тихомир Кънев, а на негово място на терена се появи Каранейчев. Само минута по-късно той участва в изработването на втория гол за „Локо”. Каранейчев центрира, топката тупна точно пред вратаря на гостите Чанович, мина му през ръцете и стигна до Смиронов, който отблизо вкара.
Влезлият през второто полувреме Бакари намали в 73-та минута, след като засече с глава центриране от пряк свободен удар. Три минути по-късно отново Бакари изравни 2:2.
Гостите доиграха мача с 10 души, след като Траянов бе изгонен заради втори жълт картон в 85-та минута. Трифонов изпълни майсторски прекия свободен удар, отсъден от съдията Георги Кабаков за нарушението на Траянов, но Чанович успя да избие.
В 89-та минута топката влезе във вратата на „Черно море”, но гол не бе зачетен заради засада на Димо Атанасов.
„Локомотив”: Кунчев, Керчев, Фиданин, Кавдански, Атанасов, Трифонов, Смирнов (69 – Апостолов), Христов, Желев, Мечев, Кънев (64 – Каранейчев)