faragency.bg, архив

Velikotarnovoutre

„Локомотив” ГО пред тежко гостуване на Армията

Армейците надвиха железничарите с 2:0

Футболният клуб на "Локомотив" – Горна Оряховица се би мъжки на столичния стадион „Българска армия“, където гостува на ЦСКА – София. Железничарите удържаха без гол 66 минути, въпреки офанзивната игра на домакина, чийто амбициран нов наставник Едуард Йорданеску направи своя дебют срещу тима от Г. Оряховица.

Крайният резултат 2:0 все пак не бива да прекърши устрема на футболистите от "Локо", които играха с армейците в мач от петия кръг на Първа професионална футболна лига.

Първият гол отбеляза в 66-та минута Густаво Калман, а второто попадение на Чорбаджийски бе чак в добавеното време. Междувременно в 80-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като Димо Атанасов получи втори жълт картон и напусна терена.

Резервният вратар на "Локомотив" Николай Банков, който в този мач замести титуляра Стефано Кунчев, имаше добри прояви.

„Локомотив” се яви на „Българска армия“ в състав: Банков, Желев, Кавдански, Керчев, Атанасов, Апостолов, Мечев, Трифонов, Кънев (69 – Узунов), Смирнов, Н. Христов (83 – Л. Генчев).