Квалификации за младежкия национален отбор по тенис на маса в Горна Оряховица

10-09-2016, 14:07

pixabay.com

Турнирът е част от националната мрежа състезания „Млад олимпиец”

Днес и утре, 11-ти септември, в гр. Горна Оряховица. се провежда ежегодният Национален турнир по тенис на маса за Купа България „Млад Олимпиец”. На първия етап в спортна зала „Никола Петров” сили ще премерят 125 деца и младежи до 15 години от цяла Северна България, а излъчените победители ще попълнят състава на националния отбор на страната в дисциплината. Турнирът е част от националната мрежа състезания „Млад олимпиец”, сподели за Общинското радио генералният секретар на Българската федерацията по тенис на маса Цветомир Цонев. В първенството, с което се открива спортно-състезателната година, 70 момчета и 55 момичета разделени в 16 квалификационни групи ще се изправят в двубой първите места. Призьорите ще продължат в основна схема на прогресивно елиминиране за определяне на точното класиране от 1-во до 32-ро място в националната ранг-листа. Тази сутрин започнаха първите състезания, а самия турнир ще продължи в неделя, когато около 16:30 ще бъдат излъчени и победителите във финалното класиране.