„Етър” на върха с пета поредна победа

17-09-2016, 20:22

фейсбук

Във вторник „болярите” приемат „Нефтохимик”

„Етър” запази първото си място във Втора професионална лига, като взе петата си поредна победа. „Виолетовите” се наложиха с 2:1 в труден мач срещу „Поморие”.

Гостите започнаха добре на „Ивайло” и в 31-ата минута можеха да открият, но Ахмедов се размина с топката пред вратата. Още в следващата атака обаче възпитаниците на Георги Василев поведоха, след като Пепи Димитров пропусна топката за Николай Цветков и той със страхотно воле вкара за 1:0. Само след пет минути „Поморие” изравни, като защитникът Мартин Василев прати топката с глава в мрежата – 1:1.

Втората част бе по-динамична. Димитров излезе сам срещу вратаря, но стреля в него. В 54-ата минута падна и победният гол. Николай Цветков би от фаул, вратарят изпусна топката и Стефан Неделчев я довкара – 2:1.

До края пропуски за етърци направиха Джихат Кямил и Николай Цветков, а за гостите удари на Ахмедов бяха извадени от вратаря Акалски. В 84-ата минута резервата на „Поморие” Иван Колев си заработи директен червен картон за удар без топка, а в даденото продължение Иван Петков поиска дузпа за нарушение срещу него, но получи жълт картон от рефера.

Това бе 23-ият пореден официален мач на „Етър”, в който отборът не е допускал загуба. Във вторник „болярите” приемат „Нефтохимик” в 1/16 финал за Купата на България.

„Етър“: Акалски,  Минков, Скерлев, Николов, Цветков, Димитров (89 Петков), С. Иванов, Ст. Генчев, Неделчев (58 Плахов), Ивайлов, Кямил (74 Тодоров).

„Поморие“: Тодоров, Иванов, Ахмедов, Расим (56 Шерденов), Г. Петков, Лозев (73 Колев), Тевия, Василев, Танев (63 Стоянов), Казаков, Лемперов.