„Етър” направи равен срещу „Ботев” (Враца)

18-10-2016, 10:00

ФК Етър

Виолетовите се отличиха с добра игра в атака

С равен резултат завърши мача между „Етър” и „Ботев” (Враца), игран на стадион „Ивайло” във Велико Търново. Срещата от деветия кръг на Втора професионална лига приключи 1:1.
Първият гол падна във вратата на врачани още в десетата минута. Центриране от корнер на „Етър“ прехвърли купа от играчи и пласиралият се на задна греда Иван Скерлев прати топката в мрежата за 1:0.
Второто полувреме започна при същия резултат. Той се запази до 61-ва минута, когато резервата Чаворски с изненадващ прехвърлящ удар изравни 1:1. Две минути по-късно „Етър“ изпусна чист гол – Цветков центрира отляво и Петков на метър от празната врата стреля над гредата. До края на играта „виолетовите” атакуваха непрекъснато, но така и не реализираха ново попадение.
Срещата свири Мартин Стоименов (София), помагаха му Павлин Михайлов (София) и Стефан Делчев (Хасково). Четвърти съдия бе Мустафа Шефкет (Кърджали).