Ансамбълът на „Етър Елит“ стана шампион на България

13-11-2016, 13:08

фейсбук

Мария Христова

23 клуба от цялата страна взеха участие в надпреварата

Ансамбълът на „Етър Елит“ (Велико Търново) със старши треньор Савина Ганчева стана шампион на държавното първенство категория „Елит“ в Бургас, пише sport-vt.com.

Момичетата изиграха изключително силна композиция и заслужено спечелиха златните медали. На второ място остана отборът на „Левски Триадица“ с треньор Ева Ананиева. Бронзът завоюва ансамбълът на „Чар ДКС“ Варна с треньор Дарина Кирякова.

Великотърновки събраха сбор от 27.767 т. и се окичиха със златото. Вторите „Левски Триадица“ имат 27.166 т., а третияг „Чар ДКС“ – 26.234 т. Осмицата в тази възрастова група допълват ансамблите на Черноморец /26.050/, Тракия /25.267/, Левски Илиана /24.933/, Тракия Елит /24.450/ и Академик /24.167/. В надпреварата тук участваха 22 отбора.

„Отне ни осем години. Сега започва по-трудното!“, коментира щастливата треньорка Савина Ганчева в своя профил във Фейсбук.

Анасмбълът на „Левски Илиана“ стана шампион при девойките младша възраст. Председателят на федерацията по художествена гимнастика Илиана Раева присъства на първенството в зала „Младост“ в Бургас.