ВТУ със злато и сребро от Държавното по лекоатлетически крос

21-11-2016, 14:56

velikotarnovo.utre

Моника Георгиева стана студентска шампионка

Горнооряховската атлетка Моника Георгиева спечели старта при жените на Държавното първенство по лекоатлетически крос за студенти. Състезателката на „Локомотив 2010” е студент втори курс в специалност „Педагогика на обучението по физическо възпитание” на ВТУ „Св. св. Кирил и Методий”. Моника завърши първа по 2-километровото трасе в парк „Света гора”, следвана от колежката си в Университета Маринела Нинева, която иначе е състезател на „Локомотив” (Дряново). В отборното класиране ВТУ спечели титлата при жените, а при мъжете е на второ място, изпреварен само с 2 точки от НСА. В мъжката индивидуална надпревара първите две места отново са за студенти от Велико Търново – Стоян Владков е първи, следван от Георги Гергов.
Малко преди старта на Света гора, Моника Георгиева и Маринела Нинева отново спориха за първото място на последния за сезона крос в Ловеч. Този път победата бе за състезателката от Дряново, а Моника остана втора.