„Дунав” прекъсна серията без загуба на „Локо”

04-12-2016, 11:05

velikotarnovo.utre

Втората среща от XVII кръг на Първа лига се игра на „Лудогорец Арена”

„Дунав” спечели дербито на новаците в Първа лига с 1:0 и прекъсна серията от три кръга без загуба на „Локомотив”, съобщи регнюз.
Втората среща от XVII кръг на Първа лига се игра на „Лудогорец Арена” в Разград, тъй като и символичните домакини от Русе са без лицензиран стадион и също като „Локо” чакат края на ремонта на собствената им база. Първият мач между двата отбора в първенството завърши с победа 0:2 на „Дунав”. Първото полувреме на мача предложи много динамичен футбол с възможности за гол и пред двата отбора.
В 38-та минута домакините имаха претенции за дузпа, но те бяха подминати от рефера Драгомир Драганов. Въпреки усилията и на двата отбора, първата част завърши 0:0.
Нулевото равенство се задържа до 72-та минута, когато влезлият през втората част Бранимир Костадинов засече с глава центриране на Димов и откри за „Дунав”. Всички опити на гостите да изравнят останаха напразни и срещата завърши при резултат 1:0 за „Дунав”.