„Болярчета” обраха наградите на детския футболен турнир във В. Търново

19-12-2016, 13:21

фейсбук

Голмайстори с по 8 попадения станаха Радослав Найденов и Богомил Александров

Отборите на СК „Болярчета” завършиха участието си в турнира за купа „Болярчета 2016” с две първи и две втори места във възрастовите групи. Постижението на търновските футболисти изведе школата на първо място в надпреварата сред отбори от цялата страна. Днес купи и медали получиха всички участници в най-голямото предколедно състезание по футбол за деца в България. В ДКС „Васил Левски” имаше много настроение и игри с основния спонсор на турнира- „Лактима Балкан”, които тази година отбелязват 20 години от основаването си и раздаваха много подаръци. При най-големите футболисти, родени през 2006г., златото отиде за отбора на „Добруджа”, които успяха да съберат 18 точки в актива си. Среброто остана за „Болярчета”, които спечелиха 12 точки. Трети в групата се класираха децата от „Ферион” (София) с актив от 6 точки, а последни в надпреварата останаха  футболистите „Видин”.  Голмайстор при най-големите стана Кирил Манов от „Добруджа”, който успя да се разпише 9 пъти в противниковата врата. Сериозен успех за „Болярчета” записаха футболистите, родени през 2007 година. Те се поздравиха със златото, което завоюваха след 5 победи в групата и актив от 15 точки. Младите надежди от Велико Търново успяха да вкарат 27 гола и допуснаха само един в последния си мач. Второто място остана за отбора на „Бригада” (Димитровград), които имат актив от десет точки. Също с толкова, на трето място се класираха „Добруджа”. Децата от „Локомотив” (Горна Оряховица) останаха четвърти с 6 точки, след тях се наредиха „Ферион” (София) с 3, а последен остана вторият отбор на „Болярчета”, който допълни турнира при старта на надпреварата.  Голмайстори с по 8 попадения станаха футболистите на „Болярчета”- Радослав Найденов и Богомил Александров. Статуетките им бяха връчени от Петко Павлов- управител  на ОП „Спортни имоти”. Родените през 2008г. „Болярчета” също зарадваха Велико Търново със златните медали от турнира. Те завоюваха 15 точки и оставиха на второ място тима на „Делфините” от Варна, които успяха да спечелят 11. Бронзовите медали останаха за децата от „Добруджа”, които натрупаха в актива си 10 точки, а „Бригада” (Димитровград) спечелиха 7, което им стигна само за четвъртото място. Пети, с три точки, се класираха децата от „Локомотив” (Г. Оряховица). Последни в групата са футболистите на „Видин”, които не успяха да вземат точка.  Голмайстор във възрастовата група стана Кристиян Гатенски от отбора на „Добруджа”. При най-малките, родени през 2009 г. победители станаха децата от „Дунав” (Русе), които имат в актива си 18 точки. Втори, с 12 точки, останаха „Болярчета”, които също записаха впечатляващо представяне. С бронзовите медали се поздрави отборът на „Видин”, който успя да събере 6 точки, а четвъртото място остана за „Добруджа” (Добрич). Голмайстор при най-малките стана Симеон Иванов от „Болярчета”, който успя да вкара 11 попадения.
Официални гости на награждаването бяха председателят на Великотърновския общински съвет Венцислав Спирдонов, директорът на ТД на НАП Ивайло Здравков и общинският съветник Гергана Евтимова. Те връчиха купите и медалите на децата от турнира и се снимаха за спомен с участниците в надпреварата.