„Хемус” приключи годината със 103 медала от национални и международни турнири

20-12-2016, 08:30

Хемус

Над 120 бяха участниците в Държавното първенство в дисциплина "Пумсе"

В последното състезание за годината зала „София” бе домакин на втория международен турнир по таекуондо Hereya Trophy - Christmas Tournament 2016. В състезанието взеха участие над 450 състезатели от 3 държави. Организаторите от Таекуондо клуб „Херея” и Българската федерация по таекуондо бяха подсигурили 6 игрални полета с електронно-сензорна система за отчитане на точки в тялото и главата, както и иновативна система за видеонаблюдение на срещите. По време на официалното откриване на турнира бяха наградени най-успешните състезатели и треньори за 2016 г. Успоредно със състезанието се проведе и Държавно първенство в дисциплина "Пумсе", в което участниците бяха над 120.
Hemus taekwondo centre взе участие с 6 състезатели в „А” клас, като 5 от тях завоюваха медали. Балканският шампион и Спортист № 1 до 19 години на Горна Оряховица - Никола Дачев, отново затвърди мястото си в категория 36 кг.,с което спечели шести златен медал за тази година. Неговият брат Георги Дачев взе златото при деца 27 кг; както и приз за най-техничен състезател на турнира при децата. Габриел Йорданов стигна до финала при кадетите 33 кг. като завоюва второ място.Сребро взе и Кристиян Пенков при деца до 11 г. в кат.44 кг. Бронзов медал спечели Йордан Добрев при кадети 41 кг.. Бронз при юноши А клас спечели и Стилиян Димитров.
В „Б” клас спаринг медали спечелиха Кристиян Стефанов (44 кг) - сребро; Мариян Василев (52 кг.) - бронз; Петър Василев (+40 кг.) - бонз; Димитър Лонгинов (40 кг.) – бронз.
„Хемус” взе участие с 12 състезатели в Държавното първенство по пумсе. Златни медали взе двойката Димитър Сейков и Йоана Йорданова в клас А. Злато имаше и за Кристиян Пенков в клас Б. Сребърни медали спечелиха Румен Димитров при мъже до 40 г., двойката Йордан Добрев и Милица Петрова, Йордан Добрев индивидуално при кадети; Димитър Сейков при 18-30 г. Бронзови медалисти са Димитър Патарински „C” клас при деца; двойката Мила Цакова и Кристиян Стефанов, Паолина Марова, Мартина Димитрова при момичета 9-11 години, Габриел Йорданов и Симона Димитрова като двойка, Габриел Йорданов – индивидуално и Милица Петрова - индивидуално.
„Хемус” приключи годината със 103 медала от държавни и международни турнири.