Етърци разбиха с 5:1 „Розова долина”

02-02-2017, 15:58

архив

Velikotarnovoutre

„Етър” взе втора поредна победа в контролите, като надигра с 5:1 „Розова долина”. Мачът се игра на изкуствения терен в Царева ливада.

Новото попълнение Йордан Апостолов бе автор на първите два гола, дошли само за четвърт час игра, два добави след почивката и Джихат Кямил, а един гол вкара играещият старши треньор Станислав Генчев.

Още в 5-ата минута комбинация отляво, започнала от Иван Стоянов, намери Галин Ташев, той центрира и Дани Апостолов с глава откри – 1:0. В 15-ата минута „виолетовите” удвоиха след почти идентичен гол. Отново Иван Стоянов намери Ташев, но този път юношата Кольо Станев свали топката и Апостолов от 15 метра удвои. Той можеше да стигне и до хеттрик в средата на полувремето, когато бе изведен от Стоянов сам срещу вратаря, но той спаси удара му.

Сивмоличните гости намалиха в последната минута на полувремето, когато грешка позволи на течен играч да излезе сам срещу Акалски.

След почивката етърци се развихриха и нанизаха още голове. В 48-ата минута юношата Бранислав Ботев изведе Джихат Кямил сам срещу вратаря и с удар в далечния ъгъл той направи 3:1. Четвъртия гол вкара играещият старши треньор Станислав Генчев с глава след центриране от корнер, а в 65-ата минута отново Кямил с удар от средна дистанция покачи на 5:1.

„Етър”: Акалски, Кирилов, Минков, С. Иванов, Ташев, Ивайлов, Яв. Генчев, Апостолов, Стоянов, Петков, К. Станев (Ив. Петков, Мицаков, Ник. Лазаров, Скерлев, Николов, Ст. Генчев, Кямил, Карапетров, Неделчев, Трифонов, Бр. Ботев).