Футболистите на "Етър ВТ" победиха втория отбор на ЦСКА - София

04-02-2017, 17:43

архив, Velikotarnovoutre

Velikotarnovoutre

Лидерът във втора лига Етър взе третата си поредна победа в контролите от подготовката, като би с 2:1 втория отбор на ЦСКА-София. Мачът се игра на официалния терен на Градския стадион в Ловеч.

„Виолетовите” започнаха с Акалски, Мицаков, С. Иванов, Скерлев, Николов, Трифонов, Апостолов, Неделчев, Стоянов, Петков и Тони Маречков. Още в 5-ата минута резултатът бе открит. След центриране от корнер на Иван Стоянов халфът Илко Трифонов с глава вкара – 0:1. Гостите се явиха с подмладен състав и до почивката надмощието на „виолетовите” бе тотално.

Малко след гола можеше да стане и 0:2, но вратарят Петър Петров се намеси след силен удар на Скерлев. В 30-ата минута пък Денислав Мицаков открадна топката, напредна и изведе Стефан Неделчев, чийто удар обаче отново бе спасен от вратаря Петров. В самия край удар на Бонев от домакините бе уловен от Акалски.

След почивката отново влезе нов състав, като на терена остана само Мицаков, а в игра се появиха Ивайло Петков, Минков, Ташев, Ивайлов, Ст. Генчев, Яв. Генчев, Кямил, Карапетров, Кольо Станев и Бранислав Ботев. Още в 46-ата минута Чавдар Ивайлов открадна топката и с удар от 25 метра се разписа за 0:2. През втората част чистите положения не бяха много, а в 80-ата минута след центриране от корнер ЦСКА-София II стигна и до гол чрез капитана Петър Витанов за крайното 1:2.

Новият старши треньор Станислав Генчев продължи чудесната практика да дава шанс на млади играчи от школата на клуба, като този път играха не един или двама, а трима – към Кольо Станев и Бранислав Ботев се присъедини Тони Маречков, който започна като титуляр.

ЦСКА-София II: Петров, Попов, Симеонов, Антов, Ачков, Витанов, Янков, Кулов, Бонев, Търтов, Минчев (Турицов, Митрев, Петров, Тенев, Костов, Борисов, Георгиев, Йорданов).

Етър: Акалски, Мицаков, С. Иванов, Скерлев, Николов, Трифонов, Апостолов, Неделчев, Стоянов, Петков, Маречков (Ив. Петков, Минков, Ташев, Ивайлов, Ст. Генчев, Яв. Генчев, Кямил, Карапетров, К. Станев, Бр. Ботев).