"Етър" спечели "Балчик къп" след дузпи

17-02-2017, 15:33

ФК Етър

Победния удар нанесе опитният Тодор Колев

„Етър“ спечели третото издание на международния турнир „Балчик къп“, след като би с 4:2 след дузпи „Витоша“ (Бистрица)! Редовното време завърши без голове – 0:0.

Двата отбора заформиха здрава битка, като действията се водеха между двете наказателни полета, а чистите положения не бяха много. Първата сериозна опасност създадоха етърци, като след хубаво центриране отдясно на Иван Стоянов таранът Иван Петков не успя да вкара топката във вратата. „Витоша” направи две-три добри атаки, като имаха една по-опасна възможност.

Най-чистото положение преди почивката, обаче бе за „Етър” в 40-ата минута, когато Цветомир Тодоров бе съборен пред наказателното поле и последва пряк свободен удар. Иван Стоянов от 17 метра стреля под гредата, но вратарят на „Витоша” успя да извади топката в корнер.

След почивката играта се изостри повече. Йордан Апостолов с глава не успя от хубава позиция да изведе етърци напред, а в 59-ата минута Тодор Колев изведе Стоянов, който прехвърли вратаря, но защитник изби от голлинията. „Витоша” също създаде опасно положение, а в 62-ата минута Апостолов за фаул получи червен картон.

В средата на втората част влязоха и останалите футболисти от скамейката на „Етър”. До края въпреки превеса на „виолетовите“ голове така и не паднаха и се стигна до дузпи.

Илко Трифонов вкара първата, а съперникът изравни. После Явор Генчев и Митко Плахов също вкараха своите удари, а вратарят Кирил Акалски спаси ударите на Попадиин и негов съотборник! При 3:1 юношата Бранислав Ботев можеше да донесе победата, но неговият удар бе спасен. „Витоша“ намали на 3:2, но при петата дузпа опитният Тодор Колев с хладнокръвен удар донесе победата – 4:2!

„Етър”: Кирил Акалски, Иван Скерлев, Симеон Иванов, Галин Ташев, Данислав Мицаков, Джихат Кямил, Йордан Апостолов, Димо Атанасов, Иван Стоянов, Цветомир Тодоров, Иван Петков (Тодор Колев, Георги Кременлиев, Бранислав Ботев, Илко Трифонов, Стефан Недечлев, Явор Генчев, Митко Плахов).