15-04-2017, 11:26

ФК Етър

Мария Христова

„Виолетовите “ са лидер с 49 точки

Отборът на „Етър“ (Велико Търново) игра прекрасно, но загуби две точки при гостуването си във Враца. Срещата завърши с резултат 3:3. Домакините от „Ботев“ откриха в 29-ата минута. Гостите се хвърлиха в атака и успяха да изравнят в 45-ата минута чрез Стефан Неделчев.

Второто полувреме премина под диктовката на „болярите“. В 67-та минута Кънев от „Етър“ бе съборен в наказателното поле,но съдията подмина ситуацията. В 69-ата минута Гочев от домакините бе изгонен поради втори жълт картон. В 84-ата минута Скерлев покачи на 1:2. Минута по -късно врачани изравниха чрез Мариян Иванов. В 91-ата минута Иван Петков вдигна феновете на „Етър“ на крака като направи резултата 2:3. В 95-ата минута съдията реши  все пак, да свири дузпа в мача, но в полза на домакините. Точен от бялата точка бе Спас Георгиев. Така двубоят завърши 3:3.

„Виолетовите “ са лидер с 49 точки. След тях са „Септември „, които играят днес.