„Етър” надигра „Ботев” /Гълъбово/

23-04-2017, 10:49

община Велико Търново

В следващия кръг „виолетовите“ гостуват на дубъла на „ЦСКА-София“

Отборът на „Етър“(Велико Търново) победи с 2:1 „Ботев“(Гълъбово), у дома, в двубой от 25-ия кръг на Втора лига, съобщи таймс.бг. „Болярите“ бяха по-активния тим още от началото на мача. В 10-ата минута Тихомир Кънев стреля с глава, но вратарят изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар, защитникът Иван Скерлев отправи удар, но вратарят на гостите улови топката. Минути след това Димо Атанасов бе изведен сам срещу вратаря,но топката срещна гредата. В 26-ата минута Тихомир Кънев бе съборен в наказателното поле на гостите и съдията отсъди дузпа. Иван Стоянов бе точен от бялата точка за 1:0 в полза на „виолетовите“. До края на първата част Кънев на два пъти нацели гредата.

Малко след началото на второто полувреме, Симеон Иванов покачи на 2:0. След малко повече от час игра гостите получиха шанс да отбележат гол. Техен футболист бе съборен в наказателното поле от Димо Атанасов и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът на „Ботев“ Кирилов, който прати кълбото високо над вратата. В 70-ата минута Атанасов се озова сам срещу вратаря на гостите,но би в него. Десет минути по – късно гостите намалиха на 2:1 чрез Кирилов. В 92-ата минута гостите от Гълъбово вкараха второ попадение,но бе отменено поради засада. Така двубоят на стадион „Ивайло“ завърши 2:1. „Болярите“ запазват лидерската си позиция като вече имат 52 точки.

В следващия 26-ти кръг „виолетовите“ гостуват на дубъла на „ЦСКА-София“ на стадион „Българска армия“.