Футболисти от „Академик“ Свищов станаха шампиони на международен турнир във Франция

13-06-2017, 15:43

Община Свищов

Velikotarnovoutre

От 3 до 5 юни в град Балани, Франция се проведе международен турнир по футбол. Представителите на 8 страни бяха разпределени в две групи по четири отбора. Футболистите набор 2004, на треньора Тодор Борисов, бяха разпределени в група В с отборите на Франция, Германия и Литва. На първия мач, който се проведе на 3 юни, футболистите на „Академик“ играха срещу домакините от Франция и ги победиха с 5:0. Следващите две срещи в групата се проведоха на 4 юни, където българските лъвчета, след оспорвана среща победиха отбора на Литва с 1:0, а след това и отбора на Германия с 3:0. Тези три поредни победи донесоха на българските футболисти място на финала, където се срещна с първия класирал се отбор от група А. Финалната среща между България и Гуадалупе се оказа  изключително динамична. В първото полувреме отбора на Гуадалупе поведе с 1:0, но във втората част на мача футболистите на Тодор Маринов се мобилизираха и обърнаха резултата. Срещата завърши 2:1, с което българският отбор стана шампион на Турнира. Футболистите на „Академик“ Свищов бяха наградени с медали и получиха купата на международния турнир. Последният път, когато купата е била в Свищов е през далечната 2004 година, когато отново под ръководство  на треньора Тодор Борисов  свищовските футболисти заемат почетното първо място в турнира.

Пожелаваме на футболистите на „Академик“ още много спортни успехи и поводи за радост от постигнатите резултати!