Отборът на НВУ стана втори в Общоармейския шампионат по военен трибой

14-07-2017, 10:52

НВУ "Васил Левски"

Мария Христова

Победители са отборът на 68-ма бригада „Специалните сили”

Второ място зае отборът на Националния военен университет „Васил Левски” в Общоармейския шампионат по военен трибой. Победители са отборът на 68-ма бригада „Специалните сили”, а на трето място се класираха представителите на служба „Военна информация“.

В индивидуалното класиране първо място спечели редник Георги Кирилов от отбора на 68-ма бригада „Специалните сили”, сребърният медал е за майор Константин Стефанов от НВУ „Васил Левски”, а трети е  старши лейтенант Симеон Червенков от служба „Военна информация”.

Състезанието се проведе на 12 и 13 юли 2017 г. и негов домакин бе факултет „Артилерия, ПВО и КИС”, Шумен на НВУ „Васил Левски”.

Общо 70 са участниците от отбори на Министерство на отбраната, Сухопътни войски, Военновъздушните сили, Военноморските сили, Съвместно командване на силите, Сили за специални операции, Централно военно окръжие, служба „Военна информация”, служба „Военна полиция”, ВА „Г. С. Раковски”, НВУ „Васил Левски”, ВВМУ „Н. Й. Вапцаров”, 61-ва Стрямска механизирана бригада и 2-ра Тунджанска механизирана бригада.

Състезанието се проведе в три етапа, които включват стрелба с автомат „Калашников”, хвърляне на граната в цел и 3000 метра крос по пресечена местност със снаряжение.

Медалите и купите бяха връчени от декана на факултет „Артилерия, ПВО и КИС” полк. проф. д-р Сашо Евлогиев. На церемонията по награждаването присъстваха лекоатлетката Даниела Йорданова, кметът на Община Шумен Любомир Христов, заместник-кметът Найден Косев, заместник областният управител на област Шумен Петко Шаренков.