Купа и 14 медала за Таекуондо клуб „Инвикта” от турнира за Купата на корейския посланик

27-11-2017, 08:19

ТК Инвикта

И тази година гост на турнира беше министърът на спорта Красен Кралев

Купа и 14 медала завоюваха състезателите на Таекуондо клуб „Инвикта” на провелия се тази събота в София четвърти турнира по олимпийско таекуондо WTF за Купата на корейския посланик. Състезанието бе в зала „София” и откриването му бе съпроводено със страхотно шоу поднесено от демонстративния отбор на KUKKIWON, както и на българския демонстративен отбор. Ежегодният турнир се организира от посолство на Република Корея в България съвместно с българска федерация по таекуондо WTF. И тази година гости на турнира бяха министърът на спорта Красен Кралев, южнокорейският посланик Шин Бу Нам, президентът на световната таекуондо централа Кукион д-р О, почетният председател на европейската таекуондо федерация Су Нам и др. Посланикът на Корея у нас, изказа радостта си от изненадващите темпове на развитие на таекуондото в България, похвали постиженията на председателя на Българската федерация по таекуондо Слави Бинев, както и на министъра на спорта Красен Кралев. Участие в турнира взеха близо 500 състезатели във всички възрастови групи. Таекуондо клуб „Инвикта” бе представен от 15 свои състезатели, от които един в клас А и 14 в клас Б. И на този турнир представянето на клуба бе повече от отлично. Състезателите и техният треньор Стефан Купичков, се завърнаха от София с 14 медала и отборна купа за първо място в клас Б. В клас А Радостин Шабанаков се класира на почетното трето място. В клас Б децата се окичиха с 4 бронзови и 1 сребърен медали. Сребро за клуба донесе Николай Николов, а бронзови медалисти станаха Самиул Тодоров, след много силен полуфинал, Калоян Йорданов, Марин Млеченков и Христо Мерджанов, след много оспорвани срещи на полуфиналите. Бронзов медал завоюва и Павел Похиленко при юношите. С най-голям принос за спечелването на отборната купа за първо място бяха кадетите и мъжете и жените. При кадетите златни медалисти станаха Християн Ангелов, Цветелин Дурчев и Цветан Цветков, който на финала победи много по-опитен от него състезател с черен колан, а с второ място и сребърен медал остана Николай Млеченков. При мъжете помощник треньорът в клуба – Пламен Николаев, си завоюва заслужена победа и се окичи със златото, а Божидар Ненов след две безапелационни победи на полуфинал и финал също се прибра със златен медал. Единствената жена в отбора остана на второ място и се задоволи със сребърния медал, но игра със значително по едър и опитен от нея противник.