Наградиха победителите в националния конкурс, посветен на Щастливеца - velikotarnovo.utre.bg
Alternative Media Group

Наградиха победителите в националния конкурс, посветен на Щастливеца

12 януари 2018, 17:19 | Мария Христова
  • Снимка:
    община Свищов

Участваха 149 есета на ученици от над 40 населени места в страната

В Къща музей «Алеко Константинов» в Свищов бяха наградени победителите във втория национален ученически конкурс за есе, посветен на Алеко Константинов. За първи път конкурсът се провежда по повод 150-та годишнина от рождението на Щастливеца, а пет години по-късно вече е факт и неговото второ издание. Комисия с председател доц. д-р Юлия Николова и членове Надежда Бандова и Ивелина Иванова – директор на Исторически музей Свищов, оцени всичките 149 есета на ученици от над 40 населени места в страната.

По време на награждаването, представителите на журито споделиха радостта си от засиления интерес, който провокира този конкурс в учениците и благодариха на всички за старанието, което са положили и сериозността, с която са подходили към есетата си.. Заместник-кметът Анелия Димитрова връчи наградите на всички присъстващи и им пожела още много бъдещи творчески успехи. Госпожа Димитрова не пропусна да благодари и на учениците от кулинарния клуб «Карвинг и декорация» при ПГ «Алеко Константинов» и техния ръководител Лиляна Димитрова, които бяха приготвили  кулинарни изкушения за всички гости на културното събитие в Исторически музей Свищов.

На награждаването, доц. д-р Юлия Николова и Ивелина Иванова прочетоха част от най-впечатляващите есета и обявиха имената на всички победители.

Ето ги и тях:

 

1-ВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

 

Специална награда на журито – Кирил Димов, 12 годишен – за есето „Човекът от Рила , кучето Мечо и аз“;

 

1  място – не се присъжда;

2 място – Йоана Иванова Балчева – гр. Твърдица, СУ „ Неофит Рилски“, VII клас, „Опознай родината си, за да я обикнеш“ ;

2 място – Йосиф Младенов Гаджев – гр. Раковски, ОУ „Христо Ботев“, VI клас, „Вярвате ли в приятелството“;

3 място – Теа Стефанова Стефанова – гр. Варна, ОУ „Васил Априлов“, VI клас, „Опознай родината си, за да я обикнеш“;

3 място – Йоана Мирославова Дякова – гр. Твърдица, СУ „ Неофит Рилски“, VII клас, „Вярвате ли в приятелството“;

 

Поощрителни награди за:

1. Венелин Бориславов Христов – гр. Свищов, СУ „Николай Катранов“, V  клас;

2. Милен Плеснев – гр. Разлог, V клас, „Вярвате ли в приятелството“;

3. Антония Николаева Балашова, гр. Карлово, СУ „Васил Левски“, VII клас, „ Опознай родината си, за да я обикнеш“.

 

2-РА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

Специална награда на журито – Чавдар Цветанов Лалов, гр. Плевен, Математическа гимназия „Гео Милев“, XI клас,  „Има ли бъдеще нашата хубава България“;

 

1 място – Елена Тодорова Таракова, гр. Петрич, ПГИТ „Проф. д-р А. Златаров“, XII клас, „Има ли бъдеще нашата хубава България“;

1 място – Кристина Серафимова Тодорова, гр. Варна, 4ЕГ „Фредерик Жолио-Кюри“, XI клас, „А идеали трябват“;

2 място – Маринела Маринова Гетова, гр. Пловдив, ПГХТТ, X клас, „Има ли бъдеще нашата хубава България“;

2 място – Сабел Гератлиева, гр. Казанлък, клуб „Светлини сред сенките“, 17 год, „Свобода, честност, любов“;

3 място – Кристиян Любчев Варамезов, гр. Свищов СУ „Николай Катранов“, XI  клас, „Свобода ,честност, любов“;

3 място – Касим Недретов Касимов, гр. Русе, СУ за европейски езици „ Св. Константин Кирил Философ“, X клас, „Свобода, честност, любов“;

 

Поощрителни награди за :

1. Маргарита Георгиева Йорданова, гр. Свищов, СУ „Николай Катранов“, XI клас, „А идеали трябват“;

2. Мартин Михайлов Михалев, гр. Бургас, Професионална гимназия по механоелектротехника и електроника, XII  клас, „Свобода, честност, любов“;

3. Валентина Евгениева Клисарска, гр. Самоков, ПГ „Константин Фотинов“, XII клас,  „ Свобода ,честност, любов“.

 

 



Коментари

Няма коментари.

Добави коментар

* Задължителни полета