„Етър” направи 1:1 с „Железничар” (Сараево)

27-01-2018, 18:46

ФК Етър, архив

Двата отбора направиха оспорван мач с много положения пред двете врати

„Виолетовите” взеха престижно реми срещу лидера в първенството на Босна и Херцеговина „Железничар” (Сараево) във втората си контрола в Анталия. Те отново водеха в резултата с гол на Стефан Неделчев, а съперникът изравни за крайното 1:1.

Двата отбора направиха оспорван мач с много положения пред двете врати. Началото бе за босненците, като в 8-ата минута Църнов стреля от границата на пеналта, но Денис Григич извади в корнер. След корнера последва разбъркване, при което Убипарип вкара топката в мрежата, но тъчреферът своевременно бе маркирал засада.

В 18-ата минута Мехремич намери Зец, който стреля, но Григич сигурно улови. Последваха и две възможности пред Кайкут, но не донесоха гол за босненците.

Етърци изнесоха играта напред и в 31-ата минута можеха да открият. Иван Стоянов пробива отдясно и стигна до вратата, но не успя да подаде на свой съиграч. В 39-ата минута пък Никола Колев стреля от воле, но Османкович успя да изчисти в корнер. Минута преди почивката опасен удар на Иван Стоянов от дистанция принуди вратаря Кьосевски изпод гредата да извади топката в корнер.

На почивката Красимир Балъков пусна в игра почти изцяло нов състав. В 50-ата минута Кайкут имаше възможност, но защитник на етърци изби. Пет минути по-късно пък след корнер защитникът Венци Василев с глава стреля над гредата.

„Виолетовите” издебнаха своя миг в 71-ата минута, когато след грешка в защитата Стефан Неделчев стреля неспасяемо за 1:0. Шест минути по-късно обаче след подаване на Убипарип нападателят Асим Зец успя да изравни – 1:1. До края нови голове не паднаха.

„Етър”: Денис Григич, Иван Скерлев, Симеон Иванов, Георги Пашов, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Никола Колев, Стефан Неделчев, Иван Стоянов, Ерик Почански, Иван Петков (Христо Иванов, Пламен Гълъбов, Венцислав Василев, Румен Руменов, Аласана Мане, Душан Младенович, Велко Братович, Иван Вълчанов, Чавдар Ивайлов, Даниел Младенов).

„Железничар”: Кьосевски, Стеванович, Османкович, Богличевич, Мехремич, Благоевич, Шабанаджович, Църнов, Убипарип, Зец, Кайкут (Феизич, Прожич, Рамович, Вранеш, Хаджич, Заимович, Зеба, Юсуфи, Губара, Муягич, Хайдаревич).