„Етър” би с 1:0 носителя на купата на Литва

31-01-2018, 07:00

ФК Етър

Балъков: „Поредният здрав мач, условията тук са перфектни”

Етърци спечелиха първа победа в контролите си в Анталия. След 3:4 от „Лех” (Познан) и 1:1 с лидера в шампионата на Босна и Хергецовина „Железничар” (Сараево) великотърновският тим надигра с 1:0 носителя на купата на Литва „Стумбрас” (Каунас).

Дната отбора направиха здрав и равностоен мач с борба предимно в центъра и головите опасности пред двете врати бяха малко. През втората част етърци натиснаха и така се стигна до 86-ата минута, когато Даниел Младенов напредна отдясно и навлезе в наказателното поле, където бе съборен. Реферът отсъди дузпа, която Иван Вълчанов превърна в победния гол. Следващата проверка е на 2 февруари срещу „Олимпия” (Любляна), след което етърци се завръщат във Велико Търново.

"Етър" започна в състав: Денис Григич, Душан Младенович, Симеон Иванов, Пламен Гълъбов, Кольо Станев, Георги Сърмов, Никола Колев, Аласана Мане, Иван Стоянов, Ерик почански, Иван Петков. След почивката влязоха още Христо Иванов, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Георги Пашов, Венци Василев, Димо Пехливанов, Велко Братович, Иван Вълчанов, Даниел Младенов, Чавдар Ивайлов и Стефан Неделчев.

„Стумбрас“: Родриго Йосвиаки, Андре Алмейда, Римвидас Садаускас, Жардел Назаре, Маркос Джуниор, Агостино Ка, Фабио Лопес, Вилиус Арманавичиус, Каогело Сегота, Лукас Вилея, Александре Коре (Гедриус Кведарас, Леван Мачарашвили, Джейсън Клифърд, Амран Ал-Хасани, Жоао Виктор, Омар Сисоко, Доменикас Галкевичиус, Мохамед Шериф, Мартинас Залекис, Насро Бухареб, Матеус, Диего).

„Стана много здрав мач, много добри проверки се получават в Анталия. Играхме организирано, доволен съм от амбицията на момчетата. Играхме срещу един от най-добрите отбори досега”, заяви главният мениджър на „Етър” Красимир Балъков след победата с 1:0 над носителя на купата на Литва „Стумбрас” (Каунас).

„Ние сме в тренировъчен процес и си вършим работата. По-добре сме в дефанзивен план, но в офанзивен доста имаме да работим. Но крачка по крачка коригираме. Вече сме в четвъртата седмица от подготовката, настъпва умора, но трябва да я превъзмогват. Търпението на момчетата се възнаграждава. Резултатите от контролите не са важни, но все пак им дават самочувствие. Тук е вече и немският физиотерапевт, оформи се хубав медицински щаб. Условията за подготовка мога да определя като перфектни, за което благодарим на ръководството на „Етър”, коментира Красимир Балъков.