СК „Джудоспорт“ – Свищов с два медала от Държавния шампионат

21-02-2018, 15:47

СК "Джудоспорт"

Злато и бронз завоюваха джудистите

На 17 и 18 февруари, в гр. София се проведе държавен шампионат по джудо за младежи и девойки, юноши, и девойки младша възраст. Свищовският спортен клуб "Джудоспорт" участва и в двете възрастови групи и спечели 1 златен и 1 бронзов медал.

Гергана Йорданова - при девойките младша възраст, в кат.+63 кг, се представи отлично и с явно превъзходство спечели всичките си срещи. Така тя за пореден път се качи на най-високото място на почетната стълбичка и отново намери място в националния отбор на страната ни. С това свое постижение тя ще участва в Балканските игри през лятото.

Миглена Райкова - при девойки до 19 години,  в кат. 63 кг, спечели бронзов медал, като загуби само от състезателка на Левски – София.

За бронзови медали, при юношите младша възраст, играха също Марио Маринов – 73 кг и Илияз Динков – 38 кг, но загубиха. Треньор на Илияз е Анатоли Янков.