"Етър" падна при гостуването си на "Берое" с 2:1

25-02-2018, 09:45

архив

Velikotarnovoutre

„Етър“ загуби от домакините си „Берое“ с 2:1 в силен мач от XXII кръг на Първа професионална лига.

„Виолетовите“ излязоха напред в резултата в 11-та минута чрез Георги Сърмов. Иван Бандаловски изравни в 28-та минута след удар с глава. Педро Еуженио даде аванс за своя тим в добавеното време на първата част, който се оказа решаващ за финанлния резултат.

„Берое“ влезе в двубоя като четвърти във временното подреждане, а гостите от „Етър“ заемаха 12 позиция в класирането.

СТАТИСТИКАТА

“Берое” (Стара Загора) – „Етър“ (Велико Търново) 2:1

голмайстори: 0:1 Георги Сърмов 11′, 1:1 Иван Бандаловски 28′, 2:1 Педро Еуженио 45′;

“Берое”: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев , 11. Иван Бандаловски, 6. Иван Иванов, 71. Антон Карачанаков (56′ – 18. Рубен Бригидо), 7. Мартин Райнов (к) (83′ – 21. Серджиу Негрут), 8. Карлос Охене, 9. Мартин Камбуров, 20. Матеус Леони, , 10. Борислав Цонев (80′ – 16. Марко Адамович), 77. Педро Еуженио (58′ – ); неизползвани резерви: 23. Георги Аргилашки, 13. Емин Ахмед,  28. Веселин Пенев, 21. Серджиу Негрут, 5. Павел Виданов; старши треньор: Александър Томаш

“Етър”: 12. Денис Гргич, 6. Георги Пашов, 21. Венцислав Василев, 16. Пламен Гълъбов, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов (к), 25. Аласан Мане (62′ – 92. Ерик Почански), 8. Румен Руменов (90′ – 22. Никола Колев), 70. Велко Батрович, 11. Даниел Младенов (82′ – 9. Иван Петков), 89. Самб Бадара; 1. Христо Иванов, 73. Иван Иванов, 14. Иван Скерлев, 20. Яни Пехливанов; неизползвани резерви: ; старши треньор: Красимир Балъков

жълти картони:  [“Берое”];  Самб Бадара (17′ – груб фаул), Венцислав Василев (35′ – груб фаул)  [“Етър”]

главен арбитър: Станислав Тодоров (Шумен)

асистент-арбитри: Мартин Димитров (Шумен), Димо Вълчев (Варна)

допълнителни асистент-арбитри: Радослав Гидженов (Пловдив) и Мустафа Шефкет (Кърджали)

четвърти арбитър: Даниел Ников  (Габрово)

делегат на БФС: Костадин Костадинов (Пловдив)

съдийски наблюдател: Йордан Гулев (Пловдив)