Хандбалистите на „Локомотив“ са шампиони на България в първенството за момчета до 11 години

09-05-2018, 17:02

община Г. Оряховица

Velikotarnovoutre

Най-малките „локомотивци” донесоха поредната шампионска титла за хандбалния клуб, след като спечелиха домакинския финал на първенството за момчета до 11 години.

Девет отбора стигнаха до финалите на първенството, които се изиграха от 7 до 9 май в спортна зала „Никола Петров”. Сред тях бяха и тимовете на двата горнооряховски клуба – „Локомотив” и „Раховец”.

И двата горнооряховски отбора стигнаха до четворката, която разпредели медалите. „Локо” се класира на първо място в своята група като победи последователно „Добруджа” д 16:4 (8:0), „Кубрат” 18:7 (11:5) и Шумен с 16:2 (7:1). В другата група „Раховец” остана на втора позиция.

Така двата горнооряховски отбора се срещнаха на полуфинала, който бе спечелен убедително от „Локомотив” с 13:4 (6:1). В другия полуфинал „Опака” отстрани „Шумен”.

В мача за златните медали домакините от „Локо” отново бяха безкомпромисни и не оставиха съмнение кой е най-добрият отбор на турнира. Те спечелиха срещата със 17:10 (8:4) и вдигнаха шампионската купа.

В мача за бронзовите медали „Шумен 61” се наложи над „Раховец” с 19:6. На пето място остана „Добруджа”, шести са „Левски”, седми „Кубрат”, осмото място е за „Локомотив” (Каспичан), а последни останаха момчетата на „Етър”.

Вратарят на „Локо” (ГО) Християн Колев бе обявен за най-добрия на своя пост. Денис Ихсан от Шумен е най-полезен състезател, голмайстор стана Ерик Караджов от „Левски”, а за най-добър защитник бе обявен Даниел Арнаудов от „Локо” (ГО).

В идеалната седмица на турнира място намериха Християн Колев („Локо” ГО), Орай Бехчетов („Опака”), Стефан Георгиев („Локо” ГО), Ерик Караджов („Левски”), Денис Ихсан („Щумен”), Светослав Иванов („Раховец”), Георги Василев („Локо” ГО).

Победителите бяха наградени от кмета на Общината инж. Добромир Добрев.