21 отбора с млади лекоатлети се включиха в 51-та щафетна обиколка на Горна Оряховица

17-05-2018, 12:54

община Горна Оряховица

Надпреварата се провежда всяка година в навечерието на празника на града

Близо 170 млади лекоатлети от 21 отбора заявиха участие в 51-та Щафетната обиколка на Горна Оряховица. Надпреварата се провежда всяка година в навечерието на празника на града и се организира от Общината и трите лекоатлетически клуба.

Младите лекоатлети пробягаха осем поста, като стартът и финалът бяха пред Общината. Състезанието се проведе в две възрасти – момчета и момичета от 5 до 7 клас и юноши и девойки 8-12 клас.

Този път най-много радост имаше за лекоатлетите на СУ „Вичо Грънчаров”, които спечелиха две първи и едно второ място. С три купи – две сребърни и една златни си тръгнаха щафетите на СУ „Георги Измирлиев”.

При момичетата първи финишира отборът на СУ „Вичо Грънчаров”, следван от тима на СУ „Георги Измирлиев”. Третото място е за бегачките на ОУ „Св. св. Кирил и Методий”.

Двете първи места бяха окупирани от същите отбори и при момчетата. Отново шампиони са СУ „Вичо Грънчаров”, следвани от СУ „Георги Измирлиев”. Третото място тук обаче заеха момчетата на ОУ „Иван Вазов”.

При девойките СУ „Георги Измирлиев” се реваншира и спечели първото място. Второто остана за лекоатлетките на СУ „Вичо Грънчаров”. Трети финишираха представителките на ПГЛПИ „Буров”.

Най-оспорван беше финалът при юношите, където първото място се реши с финален спринт. Победата изтръгнаха атлетите на ПГЕЕ „М. В Ломоносов”. Веднага след тях е отборът на ПГЛПИ „Атанас Буров”, а трети са ПГХТ „Проф. д-р Асен Златаров”.

Грамоти за всички отбори и купи за победителите връчиха заместник-кметът Йорданка Кушева, директорът на Дирекция „Образование, култура, младежки дейности и спорт, социални дейности и здравеопазване, международни връзки” Румяна Матеева и директорът на ОП „Младежки дейности, спортни имоти и прояви” инж. Петя Богданова.