Етър победи Дунав с 2:0 в инфарктен мач с отменен гол и червени картони

17-05-2018, 22:20

velikotarnovo.utre

Безобразно съдийство и верни виолетови фенове белязаха двубоя

Етър победи тима на Дунав в мач от група В на Първа лига в инфарктен мач с отменен гол и множество картони.

Резултатът откри резервата Дани Младенов след силен удар по диагонал от наказателното. Във второто полувреме Георги Пашов затвърди на 2:0, останал сам срещу Луков.

Преди това обаче през първото полувреме редовен гол на Етър беше отменен, след като първоначално бе зачетен от съдиите! В 40-ата минута при едно центриране от корнер Самб Бадара отклони топката към Ерик Почански, който довкара топката във вратата с гръб. След бурни протести от страна на гостите попадението бе отменено заради засада, но повторенията показаха, че голът бе редовен и съдията ощети домакините в тази ситуация. Това нажежи обстановката сред публиката и освен шумни възгласи, полетяха и димки.

Множество картони белязаха двубоя тази вечер на стадион „Ивайло”. Жълти картони получиха Георги Сърмов, Христо Попайдин, Преслав Петров, Михаил Милчев, Велко Батрович, Исмаил Иса. По два жълти картона и съответно червен съдиите дадоха на Мартин Ковачев и Пламен Гълъбов, а с директен чеврев картон се сдоби Карагерен.