Велико Търново домакинства Национален стрийт фитнес шампионат

08-06-2018, 13:56

организатори

Най-добрите ще участват в големия финал на 7-ми юли в София

Десетки спортни ентусиасти ще събере 17-тият кръг от Националния шампионат по стрийт фитнес, който тази събота ще се проведе на новата спортна площадка в търновския кв. „Бузлуджа”. Всички те ще премерят сили в три категории – мъже до 16 години, жени и мъже над 16 години. Двамата най-добри от всяка категория ще се класират за големия финал, който ще се проведе на 7-ми юли в София. Записването започва от 10:00 сутринта, а самото състезание от стартира от 11:00ч. Редом с дисциплината „свободен стил“ ще се проведе и състезание по базови упражнения за силова издръжливост. Организаторите от спортен клуб Стрийт уъркаут България изказват своята благодарност за подкрепата, оказана от Община Велико Търново.

В първия кръг състезателите ще имат право на един сет от 3 минути, за да покажат уменията си. Най-добрите ще се класират за втори кръг, където ще имат право на още един сет от 3 минути. Победителите, класирани за финала в София в категория до 16г. ще се състезават за купата на София, а жените и мъжете над 16г. ще се борят за участие в световното първенство в Москва.