3 медала за СК „Етър-Виктори 2011” на Държавното първенство по борба за кадети

11-06-2018, 08:20

личен архив

Състезанието се проведе от 8 до 10 юни в Сливен

Три трети и едно 4-то място на Държавния лично-отборен
шампионат по свободна борба за кадети в Сливен завоюва СК „Етър-Виктори 2011” . Състезанието се проведе от 8 до 10 юни в зала „Васил Левски”. Общо 190 състезатели от 41 клуба по борба от цялата страна мериха сили в надпреварата. Великотърновският клуб участва с 6-ма състезатели, като всички те са възпитаници на Спортното училище във Велико Търново. Никола Викторов в категория до 51 кг, Владислав Димитров в категория до 45 и Денислав Динев в категория до 55 кг спечелиха бронза, на крачка от третото място остана Росен Николаев, който се състезава в категория до 45 кг. ”3-те медала донесоха 7-мото място в отборното класиране, което е много добро постижение за клуба, тъй като повече от 15 години няма такива резултати за великотърновски клуб по борба на Държавно лично-отборно първенство за кадети”, коментира треньорът и председател на СК „Етър-Виктори 2011” Николай Викторов. „С Държавното първенство по борба за кадети в Сливен за нас сезона завършва много успешно”, каза още Викторов и допълни, че Клубът набира кандидати за Спортното училище за 6,7 и 8 клас в паралелка с профил борба.