Свилен Митрофанов с два златни медала от Националния шампионат по лека атлетика

30-06-2018, 16:21

личен архив

Великотърновският атлет стартира в Пловдив във възрастовата група Мъже - 50

С два златни медала от Националния шампионат по лека атлетика за ветерани се завърна Свилен Митрофанов. Великотърновският атлет стартира в Пловдив във възрастовата група Мъже- 50. Треньорът на лекоатлетите от СК „Браун тим“ победи в спринтовете на 100 и 200 метра. За него първенството в града на тепетата бе 17- то поред за ветерани.
На последното Балканското първенство по лека атлетика за ветерани, проведено в зала в Белград. великотърновският треньор и състезател победи на 60 метра и 200 метра и се окичи със сребро с националната щафета на 4х200 метра. От най- силния лекоатлетически форум на Полуострова атлетът на „Браун тим“ е спечелил до момента 33 медала, от които 8 златни, 15 сребърни и 10 бронзови. През септември Митрофанов ще участва в Балканиадата по лека атлетика.