Юношите на ХК „Чардафон“ мериха сили с ХК „Пари Сен Жермен“

30-08-2018, 09:32

община Габрово

Те участваха в Шестия международен хандбален турнир „Trophy of Smederevo 2018”

Юношите младша възраст на ХК „Чардафон“ участваха в Шестия международен хандбален турнир „Trophy of Smederevo 2018”, който се проведе в сръбския град Смедерево от 22 до 26 август 2018 г. В турнира се включиха 160 отбора от 18 държави, между които Франция, България, Македония, Хърватия и Индия.

Участниците бяха разделени в 8 възрастови групи при момчетата и 6 при момичетата.  ХК „Чардафон“ участва в групата на момчетата, родени 2005 г. и се бори за трофея с още 13 отбора, сред които бе юношеската школа на френския хандбален гранд „Пари Сен Жермен“.

Четиринадесетте отбора бяха разделени в 4 групи като ХК „Чардафон“ се изправи срещу Pick Szeged (Унгария), Jedinstvo KR (Сърбия) и Lokosi (Сърбия). С една победа срещу  Lokosi (7:24) и две загуби с 6:16 срещу  Pick Szeged и 8:16 срещу Jedinstvo KR, габровският тим остана трети в „Група C“ с 2 точки и се класира за осминафиналите. В двубоя срещу Temp Ternovka (Украйна) нашите момчета загубиха с 10:24 и изпуснаха възможността да се борят за призовите места в турнира.

Загубата в осминафиналите обаче позволи на ХК „Чардафон“ да се изправи срещу френския хандбален гранд „Пари Сен Жермен“ в борбата за класиране от 9 до 12 място. В първото полувреме габровските хандбалисти поведоха срещу парижани с 9:7, но умората във второто полувреме надделя и нашите младежи загубиха оспорвания мач с 17:21. Момчетата на ХК „Чардафон“, водени от Христо Данаилов и Милена Иванова, показаха със своята игра, че по нищо не отстъпват на парижката хандбална школа.

В крайното класиране с 2 победи и 4 загуби ХК „Чардафон“ останаха на 11-то място. Златни медалисти при тринадесетгодишните момчета станаха Pick Szeged (Унгария), а второ и трето място в класирането заеха сръбските отбори Rakovica и Smederevo.

Освен ХК „Чардафон“ в „Trophy of Smederevo 2018” се включиха още 3 български отбора момчетата и момичетата, родени 2004 г., към ХК „Албатрос“, които заеха четвърто място в класирането при момчетата и осмо място при момичетата, както и момичета на ХК „Свиленград“, които останаха осми във възрастовата група на родените 2003 г.