Иван Петков и Иван Стоянов донесоха победата на „Етър” в Ловеч

25-09-2018, 19:10

ФК Етър

В неделя предстои трудно гостуване в Пловдив на „Локомотив”

„Етър” елиминира като гост в Ловеч втородивизионния „Литекс” и продължава напред на осминафиналите в турнира за купата на България. Иван Петков и Иван Стоянов донесоха успеха на „виолетовите” с голове с глава още преди почивката.

В 7-ата минута Мане центрира от ъглов удар и Иван Петков с глава прати топката в напречната греда, откъдето тя попадна зад голлинията – 0:1. Двата отбора направиха коректен мач с игра предимно в централната част, без много опасноти пред двете врати. В 34-ата минута удар на Чавдар Ивайлов мина над вратата.

Всичко се реши пет минути преди почивката, когато Ерик Почански центрира и Иван Стоянов също с глава се разписа за 0:2. През втората част „Етър” продължи уверено да дърщи нещата в своите ръце, а в 58-ата минута Аласана Мане с чудесен удар извън границата на пеналта нацели напречната греда.

Василев и Н. Колев се появиха в игра на мястото на Артюнин и Мане, а малко преди края – и Дани Младенов на мястото на Почански. До края промяна в играта и резултата така и не настъпи и „виолетовите” вече очакват следващия си съперник в турнира. Тимът натрупа 5 поредни мача без загуба, от които 4 победи (две за първенството, по една за купата и в контрола), но в неделя му предстои трудно гостуване в Пловдив на „Локомотив” в десетия кръг от Първа лига.

„Литекс“: Петър Петров, Денислав Мицаков, Петко Ганев, Пламен Николов, Галин Минков, Петър Димитров, Николай Янков, Иван Митрев, Добромир Бонев, Илиян Капитанов, Радослав Живков.

„Етър”: Анатоли Господинов, Кольо Станев, Пламен Гълъбов, Артьом Артюнин (58 Венцислав Василев), Крум Стоянов, Аласана Мане (70 Никола Колев), Иван Стоянов, Чавдар Ивайлов, Ерик Почански (84 Даниел Младенов), Иван Петков, Жилсон Варела.