Ездачите на клуб „Калоян – 92” с три титли от Държавното по всестранна езда

12-11-2018, 11:24

личен архив

Ирина Николова стана шампионка в клас „Една звезда“

Три титли спечелиха ездачите от клуба по конен спорт „Калоян- 92“ от Държавното първенство по всестранна езда. Надпреварата се проведе в конната база в Арбанаси. Състезанието включва дисциплините обездка, прескачане на препятствия и крос кънтри. Ирина Николова стана шампионка в клас „Една звезда“, трети е съотборникът й Ердухан Сали. Двамата триумфираха и при юношите до 18 години, където Николова е първа, а Сали- втори.
В клас „Две звезди“ на второ място се подреди друга състезателка от В. Търново- Анна Ангелова. В група „Б“ Мартина Димитрова завърши шампионата на второ място, на трето е Анна Ангелова. При децата до 14 години челната тройка бе окупирана от състезатели на „Калоян- 92“. Първа е Йоанна Тодорова, следвана от Елена Николова и Никол Петкова.
Представители на базата в Арбанаси участваха и в международния клубен турнир в Египет. В Кайро се включиха 8 отбора от 6 държави. Тимът от старата столица се подреди втори, индивидуално Анна Ангелова е трета.