Етър победи с 2:1 тима на Ботев /Враца/

05-12-2018, 19:16

архив

Следващият мач на “виолетовите” е в събота с Левски

Етър победи с 2:1 тима на Ботев /Враца/ в мач от 19-тя кръг на Първа лига. “Виолетовите” поведоха още в 7’ минута. Дани Младенов бе точен след извеждащ пас на Георги Сърмов. В 42’ минута след изпълнение на корнер, Венци Василев бе точен с глава и удвои резултата. Валери Божинов успя да намали разликата за врачани в 49’ минута, това бе и единственото попадение за гостите. Така Етър вече си поделя 6-то място в класирането с отбора на Черно море /Варна/ при актив от 27 точки. Следващият мач на “виолетовите” е в събота, 8-ми декември, когато гостуват на Левски /София/.

Краси Балъков и момчетата от отбора излязоха с червени точки на лицата си в срещата днес. Червената точка на дясната буза е символ, с който тимът подкрепя кампанията за борба с насилието над жените, заедно със Зонта клуб – Велико Търново. Идеята е взаимствана от футболистите от италианското първенство.