Две търновски състезателки останаха на крачка от медалите на Националния шампионат

29-01-2019, 08:26

atletika.bg

Йоанна Цончева и Дияна Консулова останаха четвърти на 60 м и на скок височина

Две състезателки на "Атлетика 2012" останаха на крачка от медалите на Националния шампионат по лека атлетика за девойки под 20 години, проведен в столичната зала "Асикс Арена". Йоанна Цончева се класира на четвърто място в най-атрактивната лекоатлетическа дисциплина 60 метра гладко бягане, с резултат 7,90 секунди. Дияна Консулова е четвърта в дисциплината скок височина, с резултат 155 сантиметра, информира треньорката Людмила Георгиева.Резултатът и е равен с този на третата в подреждането Цветелина Герганова от „Спартак- Плевен“. Съперничката и обаче постигна височината от първи опит, докато Дияна го направи от втори. Шампионка е Стела Саранти „Академик- София“ със 170 сантиметра, сребърна медалистка стана Магдалена Гергова ЦСКА- София със 160 см.