Ясни са общинските ученически шампиони по волейбол

20-02-2019, 15:47

община Велико Търново

Мултифункционалната зала до СУ „Емилиян Станев“ бе препълнена в състезателните дни

При много голям интерес преминаха срещите от общинските ученическите игри по волейбол във В. Търново. Мултифункционалната зала до СУ „Емилиян Станев“ бе препълнена в състезателните дни, а агитките горещо подкрепяха отборите си.

При девойките 8-10 клас се включиха шест тима, разделени в две групи. След изиграването на мачовете в тази фаза, на финала се срещнаха победителите в тях. Водените от Бранимир Белчев девойки от Езикова гимназия „Проф. д-р Асен Златаров“ спечелиха с 2:0 гейма срещу домакините от СУ „Емилиян Станев“ и станаха общински шампионки. Трети остана отборът на СУ „Владимир Комаров“ след 2:0 гейма срещу Старопрестолната гимназия по икономика. При средношколките 11-12 клас титлата отново стана притежание на Езикова гимназия. Волейболистките на Бранимир Белчев надиграха с по 2:0 гейма връстничките си от ПМГ „Васил Друмев“ и СУ „Емилиян Станев“.

При юношите 8-10 клас за първото място се бориха четири отбора. Спечелиха го волейболистите на ПМГ „Васил Друмев“, водени от Дияна Минчева, следвани от връстниците си от СУ „Емилиян Станев“, Старопрестолната гимназия по икономика и Американски колеж „Аркус“.

При момчетата 5-7 клас заявки за участие бяха подали три училища. Шампион е тимът на СУ „Емилиян Станев“ пред отборите на СУ „Владимир Комаров“ и ОУ „Димитър Благоев“.

Шест състава стартираха при юношите 11-12 клас. Победители в двете предварителни групи станаха отборите на СУ „Емилиян Станев“ и Старопрестолната гимназия по икономика. Общински шампион са средношколците от „Иконома“, водени от Цветомила Георгиева, след 2:0 гейма срещу домакините на игрите. В много зрелищен мач ПМГ „Васил Друмев“ надигра Езикова гимназия с 2:1 гейма и взе купата за третото място в тази възраст.

Наградите връчваха спортният експерт Йордан Дурчев и заместник-директорът на СУ „Ем. Станев“- Валентин Бояджиев.

Организатор на игрите бе преподавателят и дългогодишен треньор Вихрен Йорданов, главен съдия бе Павлин Генчев. Срещите бяха ръководени от реферите Йордан Ризов, Павел Гинев, Радослав Цонев и Мартин Чолаков.