Никола Викторов стана вицешампион по борба на Държавния шампионат в Ловеч

22-04-2019, 14:54

СК "Етър - Виктори"

Състезателят на “Етър-Виктори 2011” се бори в 4 срещи в категория до 53 кг

Състезателят на великотърновския спортен клуб по борба “Етър-Виктори 2011” Никола Викторов завоюва сребърен медал на Държавния лично-отборен шампионат по свободна борба за юноши в Ловеч. Викторов се бори в 4 срещи в категория до 53 кг. Още на първата среща беше лошо контузен в лицето, което беляза участието му в цялото състезание. Това обаче не попречи на състезателя да се докаже и надвие в три от срещите. На финала Никола Викторов отстъпи на шампиона в категорията от Шумен и така остана на крачка от златото. „Състезанието беше трудно и напрегнато”, коментира треньорът Николай Викторов. Великотърновският клуб участва с още 4-ма борци в шампионата Янко Пеев, Росен Николаев, Марин Петков и Денислав Динев, каза още Викторов. „В тази възраст лесни състезания няма, изискава се голяма битка, почти като на война, но всички се сбориха добре. Жалкото е, че Денислав загуби на малкия финал. Никола показа много добро ниво, което държи вече две години”, допълниха от треньорския щаб на „Етър-Виктори 2011”.