Два медала за „Етър-Виктори 2011” от Държавното по борба за кадети

26-04-2019, 18:44

личен архив

Марин Маринов спечели златото в категория до 42 кг, бронза грабна Владислав Димитров в категория до 51 кг

Два медала - един златен и един бронзов, завоюваха борците от Спортен клуб „Етър-Виктори 2011” на Държавния лично-отборен шампионат в Сливен. Състезанието се проведе на 24-ти и 25-и април. Марин Маринов спечели златото в категория до 42 кг. До последния момент треньорският щаб обмисляше дали състезателят да участва, тъй като бе с контузия в коляното и в деня на състезанието трябваше да бъде на преглед в Университетската болница в Плевен. „След съгласието на младия борец и въпреки състоянието му той се бори добре и се представи отлично в категорията, като за трети път стана републикански шампион”, коментира треньорът по борба Николай Викторов.

Бронза грабна Владислав Димитров в категория до 51 кг. В неговата категория на тепиха мериха сили 11 борци. Владислав надви във всички срещи освен на четвъртфинала, когато загуби от шампиона в категорията от „Атлетик” /Пловдив/, и се нареди трети. „Доволен съм от представянето на всичките шестима участници от нашия клуб”, каза още техният треньор и председател на СК „Етър-Виктори 2011”. „Всички момчета се представиха добре, според възможностите си към момента”, допълни Викторов. От началото на годината Клубът има две шампионски титли от държавни шампионати, припомниха от треньорския щаб.