20 отбора се включиха в 52-та лекоатлетическа щафетна обиколка на Горна Оряховица

08-05-2019, 13:13

община Горна Оряховица

Надпреварата се провежда всяка година в навечерието на празника на града

160 млади лекоатлети от 20 отбора заявиха участие в 52-та Щафетната обиколка на Горна Оряховица. Надпреварата се провежда всяка година в навечерието на празника на града и се организира от Общината, Общинско предприятие „Младежки дейности, спортни имоти и прояви“, ОСК „Локомотив“, ЛК „Локомотив 55“ и СКЛА „Локомотив 2010“.

Необичайно студеното за май време не уплаши младите лекоатлети, които пробягаха осем поста, като стартът и финалът бяха пред Общината. Състезанието се проведе в две възрасти – момчета и момичета от 5 до 7 клас и юноши и девойки 8-12 клас.

При момичетата на старт застанаха четири отбора. Първи финишираха лекоатлетките на СУ „Вичо Грънчаров”, следвани от ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – Горна Оряховица, СУ „Георги Измирлиев” и ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – Долна Оряховица.

При момчетата стартираха пет отбора, но само два успяха да предадат щафетата през всички постове и да завършат бягането до финалната линия. Първото място е за ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – Горна Оряховица, а втори са момчетата на ОУ „Васил Левски” – Върбица.

При девойките първи са отново лекоатлетките на СУ „Вичо Грънчаров”. След тях финишира щафетата на СУ „Георги Измирлиев”, а третото място зае отборът на ПГХТ „Проф. д-р Асен Златаров”.

Отборът на ПГЕЕ „М. В. Ломоносов” при юношите не позволи изненади и за поредна година спечели първото място. Второто е за ПГЛПИ „Буров”, а третото е за юношите на СУ „Вичо Грънчаров”.

Победителите бяха наградени от кмета инж. Добромир Добрев, зам. кмета Йорданка Кушева, директора на Дирекция „Образование, култура, младежки дейности и спорт, социални дейности и здравеопазване, международни връзки” Румяна Матеева и директора на ОП „Младежки дейности и спортни имоти” инж. Петя Богданова.