Виолетовите надвиха „Локо“ (Пловдив) с 1:0

10-05-2019, 22:41

архив

Победата прати „Етър” на финални мачове за седмото място

„Етър“ взе втора чиста победа срещу „Локо“ (Пловдив), която го прати на финални мачове за седмото място. Единствения гол за успеха с 1:0 отбеляза Крум Стоянов, съобщи etarvt.bg.

Първото полувреме предложи много атаки в двете посоки, но без чисти положения пред вратите. Домакините се отчетоха с два изстрела на Георги Сърмов до левия стълб, а за гостите Елитон стреля до вратата, а далечен удар на Момчил Цветанов бе уловен от Иванов. В началото на втората част топката мина под крака на Христо Иванов, но вратарят я догони на голлинията.

„Етър“ нанесе своя удар в 63-ата минута, когато Крум Стоянов овладя топката и я прати в мрежата за 1:0. След гола гостите, дошли с доста променен състав, свалиха гарда. В 70-ата минута страхотно мелле пред вратата им едва не донесе нов гол, като трима етърци имаха шанс да отбележат. Малко след това удар на Руменов бе уловен от вратаря.

„Етър“: Иванов, Василев, Артюнин, Стоянов, Гълъбов, Сърмов (46 Пехливанов), Колев, Руменов, Батрович (77 Ангелов), Младенов (71 Ив. Стоянов), Боджадж