„Етър ВТ“ спечели четвъртото издание на футболния турнир за девойки за Купата на M&BM

03-06-2019, 13:32

община Велико Търново

За най-добър треньор бе обявен наставникът на победителките – Валентин Витанов

Отборът на „Етър ВТ“ спечели безапелационно четвъртото издание на футболния турнир за девойки за Купата на M&BM. Надпреварата бе част от националната програма „Децата и футболът“ и се организира от Асоциацията на българските футболисти, Българския футболен съюз и Община Велико Търново, а домакин бе стадион „Ивайло”. По традиция турнирът се проведе под патронажа на кмета на Велико Търново Даниел Панов.
Осем отбора от девойки, родени след 01.01.2005година, спориха за отличието. „Виолетовите” победиха в групата си „Чавдар” (Троян) с 12:0 и „Светкавица” (Градешница) с 2:0 и стигнаха до финала. Там те срещнаха „Янтра 2013” (Габрово), който преди това надигра с 3:0 „Боруна” /Царева ливада и с 5:4 ФК „Бургас”.
Финалният мач също премина при превъзходство на „виолетовите”, които спечелиха с 3:0 с хеттрик на Диляна Йорданова и приключиха турнира без допуснат гол.
Купата на победителките връчи заместник- кметът на Община В. Търново и президент на футболния клуб проф. Георги Камарашев.
В мача за 3-4 място „Светкавица” (Градешница) надделя с дузпи с 3:2 над ФК „Бургас”, за 5-6 място „Севлиево лейдис” победи с дузпи с 4:3„Боруна” (Царева ливада), а за 7-8 място „Чумерна” (Елена) би с 4:0 „Чавдар” (Троян).
Награди връчваха още представителите на спонсора компанията M&BM Николай Господинов, Елица Паничкова, Кристина Кръстева, Борис Теодосиев и Ясен Димитров, ген. секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев, председателят на Зоналния съвет на БФС Бончо Генчев, Трендафил Коцев от ЗС на БФС и националката при жените Симона Петкова, състезателка на италианския „Бари“. Георги Бойчев връчи специалната купа за най- голям принос към турнира на шефът на M&BM Павел Петров.
Всички отбори получиха пълна екипировка, флагчета, топки, учебни пособия, а треньорите и капитаните на първите три отбора в класирането и парични премии от Николай Господинов заместник- изпълнителен директор на компанията- спомоществувател.
Имаше и индивидуални награди, като приза за най-добър състезател в надпреварата взе Симона Стоянова от „Етър ВТ“. Най-добър вратар е Кристина Кабова от „Етър ВТ”, защитник –Габриела Генчева от „Янтра 2013” (Габрово), полузащитник – Йоана Станкова от ФК „Бургас“, нападател – Преслава Иванова от „Янтра 2013”. Най- полезен състезател стана Зорница Стефанова от „Светкавица”, най-техничен Йорданка Парнарова от „Етър ВТ“, а голмайстор на турнира съотборничката и– Диляна Йорданова със седем попадения. За най-добър треньор бе обявен наставникът на победителките – Валентин Витанов.